⛰❤Můj email: junomcgaff@seznam.cz❤⛰

Příběh červeného náramku

21. září 2017 v 20:50 | Juno |  Já Juno
Bylo slunečné zářijové odpoledne. Jedna veselá hubená dívka seděla u počítače a z nudy pročítala články na wikipedii. Do okénka vyhledávání najendou zadala: Anorexia nervosa. Úplně nevěděla, co to znamená a chtěla si o tom vyhledat nějaké informace. Článek, patrně špatně ozdrojovaný, prolétla jen zběžně. Upoutala ji poslední věta článku, která varovala před Pro Ana blogy. Co to je? Pomyslela si. Po pár vteřinách google vyplivl tisíce různých odkazů. Na první klikla - a tím se vydala na podivnou cestu do nebezpečných končin. Všechna motta, inspirace a deníčky dívek ji uchvátily. Mohla by být také taková? Štíhlá a krásná? Teď je jen ošklivá. Její vlasy jsou hrozné, její nos je přímo odpudivý a navíc musí nosit brýle. Není divu, že o ni žádný chlapec ani pohledem nezavadí, spolužačky se jí posmívají a vlastní otec na ni nemá vůbec čas.
Na jedné pro ana stránce nalezla chat, kam psalo spoustu dívek. S jednou navázala kontakt na nejmenované soc. síti a každý den si spolu psaly jídelníčky. Dívka se skutečně snažila. Snídaně nejedla, svačiny vyhazovala a z oběda si jen sem tam zobla. Za měsíc shodila 7 kg. Dodnes nezapomene na ten den, kdy jí kamarádka řekla, že zhubla. Po nějaké době si začala všímat, že jí trochu více padají vlasy a nehty se třepí. Ale brzy to hodila za hlavu. Koupila si červené bavlnky a začala si vyrábět červený náramek. Byla asi v polovině, když na to rodina přišla. Křik, pláč, jsi hloupá a zklamala jsi nás. Mohla jsi umřít.
Zas jedla, měla pocit, že je k ničemu. Řezné rány, stálé pročítaní Pro ana blogů. Pocit marnosti. Nedokončený náramek letěl do šuplíku.
Ano, proč jsi mě opustila? Vzali mi tě, i když jsem tě milovala...
Dlouhé tři roky si nevzpomněla. Byla mnohokrát šťastná a mnohokrát nešťastná - jak to v životě bývá. Vrátila se. Ten legendární chat byl stále aktivní.
Červený náramek dokončila - a dodnes se jí houpe na ruce.
www
xoxo
Juno
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anahell Anahell | Web | 21. září 2017 v 21:55 | Reagovat

Moc hezky napsané :)
K pro-ana blogům jsem se dostala pomocí své ex-spolužačky, která na fb napsala: "Všem, co se nelíbí, že mám pro-ana blog, nic vám do toho není." Nebo tak nějak to bylo.
Teď nosím dvě červené gumičky. Protože se s nimi práskám, když myslím na jídlo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama